Dziwnówek

Dziwnówek

Dziwnówek to wieś położona w województwie zachodniopomorskim w gminie Dziwnów. Wieś znajduje się u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską, będącego północną częścią Zalewu Kamieńskiego. Największą atrakcją Dziwnówka jest złocista plaża, którą co roku odwiedzają zadowoleni turyści. Interesującą atrakcją Dziwnówka jest atrapa metalowa latarni morskiej w której prowadzony jest obecnie sklep z pamiątkami, a kilkanaście lat temu była tam kawiarnia. W centrum, u zbiegu ulic Wolności i Kamieńskiej jest węzeł znakowanych szlaków turystycznych.

Co ciekawego możemy robić w Dziwnówku?

PLAŻA

Plaża w Dziwnówku to bardzo atrakcyjne miejsce. Plaża jest czysta, piaszczysta i szeroka. To doskonałe miejsce dla wszystkich tych, którzy uwielbiają szum morskich fal, czyste, świeże powietrze i relaks. Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, że w sezonie letnim na terenie plaży rozkładane są dmuchane atrakcje dla dzieci, między innymi: dmuchana zjeżdżalnia, zamek czy trampolina. 

SZLAKI TURYSTYCZNE

Turyści, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek mogą wybrać się na piesze wędrówki. Do dyspozycji są 4 szlaki: 

  • Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 
  • R-10 Międzynarodowy Szlak Rowerowy „Dookoła Bałtyku”,
  • Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim,
  • Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, Koszaliński Szlak Nadmorski.

SZLAKI ROWEROWE

Dla fanów wycieczek rowerowych stworzono w Dziwnówku szlaki rowerowe. Są to nowe, dobrze skonstruowane ścieżki. Dwa szlaki: Dziwnówek – Międzywodzie - Dziwnówek, Dziwnówek - Trzęsacz - Dziwnówek. Obie trasy to dystans mniej więcej 30 kilometrów. 

ZALEW KAMIEŃSKI

Zalew Kamieński to miejsce gdzie możliwe jest wędkowanie. Jeśli preferujesz ten rodzaj odpoczynku, tutaj w pełni odpoczniesz. Nad zalewem funkcjonuje również szkółka wind- i kitesurfingu. Poza Dziwnówkiem nad zalewem Kamieńskim leża jeszcze 3 miejscowości: Dziwnów, Wrzosowo i Międzywodzie.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00