Atrakcje w Dziwnowie

(36)

Plaża w Dziwnowie Dziwnów posiada czystą, jasną, piaszczystą oraz strzeżoną plażę, oddzieloną od miasta pasmem wydm. Latem dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakan... więcej »

Port jachtowy Dziwnów może się już pochwalić całoroczną mariną. Powstała przy porcie rybackim. Może tu cumować jednocześnie 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów. Ciekawy jest kształt portu, a... więcej »

ul. S. Żeromskiego 30, Dziwnów

Most zwodzony w Dziwnowie Niewątpliwą atrakcją turystyczną Dziwnowa jest most zwodzony na rzece Dziwnej, łączący Dziwnów od strony Międzywodzia ze stałym lądem. Rozciąga się z niego widok na rzekę a w... więcej »

ul. Słowackiego, Dziwnów

Przystań pasażerska w Dziwnowie Przystań pasażerska znajduje się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Z przystani odbywają się w sezonie letnim regularne rejsy wycieczkowe po Bałtyku, Zalewie Szczecińskim o... więcej »

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 5, Dziwnów

Promenada nadmorska w Dziwnowie Wzdłuż plaży w Dziwnowie, na grzbiecie piaszczystych wydm, wybudowano niedawno, nowoczesną promenadę spacerową. Dwa kilometry i dwieście metrów estetycznie wykończonej,... więcej »

Port rybacki w Dziwnowie W lecie 2015 roku Dziwnowski Port Rybacki stał się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. W skład kompleksu portowego wchodzi także budynek zarządu portu... więcej »

ul. Osiedle Rybackie 16K, Dziwnów

Kąpieliska w Dziwnowie W Dziwnowie wyznaczone jest letnie, morskie kąpielisko o długości 800 metrów, na odcinku wybrzeża morskiego między ul. Parkową a Żeromskiego. Zejścia na plażę, wychodzące w okol... więcej »

Zejścia na plażę od ulic: Żeromskiego, Reymonta, Kochanowskiego i Parkowej.

Pierwsze wzmianki w dokumentach o Dziwnowie pochodzą z 1243 roku. W średniowieczu przez Dziwnów wiódł ważny szlak handlowy łączący Zalew Szczeciński z Bałtykiem. W XIII w. rzeka Dziwna niestety uległa... więcej »

Jezioro Martwa Dziwna Jezioro Martwa Dziwna (dawne naturalne ujście rzeki Dziwny – obecnie ślepe jezioro) leży na szlaku przelotowym ptaków. Występują tu zarówno gatunki ptaków stale gnieżdżących się ... więcej »

Jezioro Martwa Dziwna

Hala sportowo - widowiskowa Hala Sportowo-Widowiskowa im. Jana Pawła II zapewnia atrakcje sportowe i artystyczne przez cały rok. Obiekt posiada pełnowymiarowe boiska do: piłki ręcznej, siatkówki, halo... więcej »

ul. Władysława Reymonta 10, Dziwnów

Woliński Park Narodowy Będąc w Dziwnówku, warto się wybrać przynajmniej raz na całodzienną wycieczkę samochodową drogą wzdłuż wybrzeża, w kierunku zachodnim. Prócz pięknego kurortu Międzyzdroje i port... więcej »

Wycieczki rowerowe Przez teren gminy Dziwnów przebiega ścieżka rowerowo-piesza, której znaczna część przebiega po istniejącym czerwonym szlaku turystycznym. Długość ścieżki wynosi 27,5 km. Na trasie z... więcej »

Zatoka Wrzosowska  Zatoka Wrzosowska to akwen wodny łączący Zalew Kamieński z rzeką Dziwną, następnie wpadającą do Morza Bałtyckiego. Do 1945 r. poprzednią niemiecką nazwą zatoki było Fritzower See. D... więcej »

Zatoka Wrzosowska

Kamień Pomorski Kamień Pomorski to miasto w woj. zachodniopomorskim, położone nad brzegiem Zalewu Kamieńskiego i w odległości 8 kilometrów od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Dzięki źródłom solankowym i po... więcej »

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy podczas wypoczynku nad morzem szukają atrakcji które urozmaicą ich pobyt... więcej »

ul. Marynarki Wojennej 15, Dziwnów

Sporty wodne W Dziwnowie i Dziwnówku panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Sprzyja temu mnogość różnorodnych akwenów wodnych: oprócz morskich fal, zaprasza wszystkich wodn... więcej »

Jazda konna Jazda konna we Wrzosowie Miejsce oddalone ok. 5 km od Dziwnowa Osobom preferującym aktywny wypoczynek polecamy jazdę konną w gospodarstwie agroturystycznym "Pod Kogutem". Wrzosowo 44. Cen... więcej »

Wrzosowo 44

Szkoła Windsurfingu Ar-Sport w Dziwnówku Już od początku wakacji zapraszamy do nowej bazy windsurfingowej w Dziwnówku. Nasza szkoła znajduje się nad brzegiem zatoki Jeziora Wrzosowskiego tuż za kościo... więcej »

ul. Nad Zalewem 14 Dziwnówek

Latarnia morska Kikut Latarnia morska Kikut koło Wisełki jest usytuowana w Wolińskim Parku Narodowym, obok miejscowości Międzyzdroje, niedaleko letniska Wisełka, około 15 km od Dziwnowa. Początkowo by... więcej »

latarnia kikut

Dziwnówek Dziwnówek to wieś położona w województwie zachodniopomorskim w gminie Dziwnów. Wieś znajduje się u nasady Mierzei Dziwnowskiej pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską, będącego północn... więcej »

Wędkarstwo Na zachodnim krańcu plaży znajduje się ujście Dziwny ujęte w dwa falochrony. Według lokalnych wędkarzy jest to podobno świetne miejsce do wędkowania. Nie trudno tam o okonie, leszcze, węgor... więcej »

Dmuchany Świat Letti Lili Dmuchany Świat Letti Lili to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci. Jest to kraina dmuchanych zabawek, pałaców, trampolin czy zjeżdżalni. Wszystkie cudowne zabawki w jednym... więcej »

ul. Mickiewicza 26A Dziwnów

Trzęsacz Trzęsacz - mała, nadmorska miejscowość położona 1 km na zachód od Rewala. Wspaniały morski klimat, lasy sosnowe, piękny brzeg klifowy oraz piaszczysta plaża sprawia, że Trzęsacz odwiedza cora... więcej »

Międzywodzie Międzywodzie to niewielkie letnisko położone wśród lasów, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Kamieńską. Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste i szerokie plaże nad czystą wodą, ... więcej »

Pobierowo Pobierowo to popularna miejscowość letniskowa położona miedzy Rewalem a Dziwnowem na wysokim brzegu morza wśród nadmorskiego lasu sosnowo - świerkowego. Jest najbardziej na zachód wysuniętą ... więcej »

Łukęcin Łukęcin jest niewielką miejscowością wypoczynkową w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów. Nawet w sezonie letnim kiedy wszędzie jest tłoczno i gwarno można tu odpocząć w spokoju i... więcej »

Międzyzdroje Jadąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnowa na zachód, dojedziemy do Międzyzdrojów, oddalonych od Dziwnowa o ok. 25km. Międzyzdroje to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Szerokie, pi... więcej »

Rewal Rewal to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich polskiego wybrzeża zachodniego. Dokładnie, Rewal usytuowany jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim i corocznie, od dziesięcioleci. Rewal zabudo... więcej »

Świnoujście adąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnówka na zachód, dojedziemy do Świnoujścia, oddalonego od Dziwnówka o ok. 50 km. Świnoujście - miasto położone na kilkudziesięciu wyspach - to znane uzdrowisko i... więcej »

Latarnia morska w Świnoujściu Latarnia w Świnoujściu - najwyższy znak nawigacyjny wybrzeża Morza Bałtyckiego - została wybudowana w 1854 roku, na prawym brzegu rzeki Świny w części przemysłowej Świnou... więcej »

ul. Ku Morzu 51a Świnoujście

Latarnia morska w Niechorzu Latarnię morską w Niechorzu wybudowali w XIX wieku Niemcy. Wieża latarni została umieszczona na wysokiej, 13-metrowej podstawie, osiągając wysokość 45 metrów. Latarnia jest... więcej »

Mini golf skarb pirata w Dziwnowie jest wspaniałą okazją do aktywności na świeżym powietrzu a tego świetną formą relaksu podczas wspólnych gier z rodziną i przyjaciółmi. Czynny jest sezonowo. To gra ... więcej »

72-420 Dziwnów, Marynarki Wojennej 13
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00