Łukęcin

Łukęcin

Łukęcin jest niewielką miejscowością wypoczynkową w województwie zachodniopomorskim, w gminie Dziwnów. Nawet w sezonie letnim kiedy wszędzie jest tłoczno i gwarno można tu odpocząć w spokoju i ciszy. Amatorzy czynnego wypoczynku znajdą w Łukęcinie takie atrakcje jak jazda konna, gra w golfa lub wycieczki rowerowe i spacery leśnymi szlakami. Bliskość Morza Bałtyckiego i jodu w powietrzu, stwarza specyficzny mikroklimat, doskonale wpływający na układ oddechowy i krążenia. Łukęcin jest spokojną i chętnie odwiedzaną miejscowością wypoczynkową i kąpieliskiem morskim.

Co warto zobaczyć będąc w Łukęcinie?

PLAŻA

Plaża w Łukęcinie jest bardzo szeroka i piaszczysta. Jej dużym atutem jest spokój. Dla tych, którzy cenią sobie sobie relaks w spokoju to idelane miejsce. Główne wejście na plażę prowadzi po schodkach i jest przedłużeniem ulicy Morskiej. W sezonie letnim wydzielone jest strzeżone kąpielisko o długości 200 metrów. Z drogi głównej na plaże jest około jednego kilometra. 

PLATFORMA WIDOKOWA

Na plaży w Łukęcinie zbudowano platformę widokową. Wejście na nią jest bezpłatne. Jest to popularne miejsce i często bywa zatłoczone. Niestety nie ma możliwości wjechania na górę dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą wejść po schodach. Widok z platformy jest przepiękny. To dobry pomysł na obejrzenie zachodu słońca z nieco innej perspektywy. 

SZLAKI ROWEROWE

Szlaki rowerowe to dobry wybór dla wszystkich, którzy ze swoimi dwoma kółkami nie mogą się rozstać nawet na wakacjach. Z Łukęcina, na rowerze, można wybrać się zarówno na zachód do Dziwnowa (ok 9km) jak i na wschód, aż do Trzęsacza (również ok 9km) lub jeszcze dalej na wschód. Część rowerowych wycieczek będzie przebiegało ścieżkami rowerowymi, a część leśnymi dróżkami i ścieżkami. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00