Świnoujście

Świnoujście

Świnoujście - miasto położone na kilkudziesięciu wyspach - to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Centrum miasta z dzielnicą uzdrowiskową znajduje się na wyspie Uznam, z którą stałą komunikację utrzymują promy. Szerokie, piaszczyste plaże i wspaniały mikroklimat, czysta i ciepła woda morska, zachęcają do kąpieli morskich oraz słonecznych. Jadąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnowa na zachód, dojedziemy do Świnoujścia, oddalonego od Dziwnowa o ok. 45km. Nadmorska promenada, plaża, park oraz piękne krajobrazy stwarzają wyjątkowy, letniskowy klimat Świnoujścia. W Świnoujściu przygotowano dla turystów dobrą bazę noclegową i gastronomiczną.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Świnoujściu? 

PORT MORSKI (ul. Bunkrowa 1, Świnoujście)

Port morski razem z portem w Szczecinie tworzy jeden z największych na Bałtyku zespół portowy. Na terenie portu, w basenie północnym funkcjonuje również marina, która może pomieścić do 150 jednostek o długości 10-12 metrów i zanurzeniu do 3,5 metra. 

STAWA MŁYNY

Znakiem rozpoznawalnym Świnoujścia, który jest również elementem oficjalnego logotypu miasta jest Stawy Młyny usytuowana na końcu Falochronu Zachodniego w Świnoujściu. Stawa to znak nawigacyjny umieszczony (na lądzie lub w morzu) na stałe - bez użycia kotwicy. Ta świnoujska stawa ma kształt wiatraka, lub młyna wiatrowego - stąd nazwa Stawa Młyny.

WYCIECZKI MORSKIE I PROMY

Świnoujście znajduje się na wyspach i nie ma mostowego połączenia z resztą kraju. Funkcjonują tu dwie przeprawy promowe, które zapewniają możliwość przemieszczenia się. Poza tym funkcjonują również wycieczki rejsowe po okolicznych wodach. Popularn jednak są również wycieczki do Niemiec do Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin i z powrotem.

KAJAKARSTWO

Świnoujście jest idealnym miejscem dla fanów ekstremalnych sportów wodnych, w tym kajakarstwa. Istnieją dwie trasy spływów kajakowych:

  • Trasa Szlakiem Kajakowym 44 Wysp - 30 km.
  • Trasa Wzdłuż Brzegów Wyspy Wolin - 60 km.
Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00