Świnoujście

Świnoujście

adąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnówka na zachód, dojedziemy do Świnoujścia, oddalonego od Dziwnówka o ok. 50 km. Świnoujście - miasto położone na kilkudziesięciu wyspach - to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Centrum miasta z dzielnicą uzdrowiskową znajduje się na wyspie Uznam, z którą stałą komunikację utrzymują promy. Szerokie, piaszczyste plaże i wspaniały mikroklimat, czysta i ciepła woda morska, zachęcają do kąpieli morskich oraz słonecznych. Nadmorska promenada, plaża, park oraz piękne krajobrazy stwarzają wyjątkowy, letniskowy klimat Świnoujścia. 20 czerwca 2023 roku otwarto długo wyczekiwany tunel drogowy pod Świną, łączący Świnoujście, wyspy Uznam oraz Wolin z resztą kraju.

Atrakcje ŚwinoujściaPLAŻA

Czysta, szeroka, piaszczysta plaża, przy której znajduje się ścieżka spacerowa. Płytkie, czyste i ciepłe wody Bałtyku oraz duże w porównaniu z innymi miejscowościami nadmorskimi nasłonecznienie zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Plaża w Świnoujściu jest najszerszą plażą w Polsce (dochodzi do 100 m szerokości) i ma ok. 10 km długości.

PROMENADA NADMORSKA

Kilku kilometrowy deptak, miejsce spacerów, przy którym ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami. Przy promenadzie znajduje się muszla koncertowa oraz wiele luksusowych willi oraz hoteli.

LATARNIA MORSKA I FORT GERHARDA (ul. Bunkrowa 1, tel. 913 216 063)

Najwyższa w Polsce, XIX - wieczna latarnia wznosi się na 68 m. Ulokowana na prawym brzegu Świny, jest udostępniona do zwiedzania. Na taras widokowy prowadzą okrągłe kamienne schody. 

W wyniku wydania przez Wojewodę Pomorskiego decyzji o zamknięciu ulicy Ku Morzu, można się tam aktualnie dostać tyko statkiem armatora Adler Schiffe. Z Wybrzeża Władysława IV statki wypływają codziennie o godz. 10:00 i 12:45 i cumują  na nabrzeżu GPK blisko Fortu Gerharda oraz Latarni Morskiej. Rejsy powrotne są o godz. 13:15 oraz 16:15. Cena pakietu łączącego rejs oraz zwiedzanie Fortu i Latarni to koszt 56 zł / os. dorosła i 40 zł/ dziecko.

Godziny otwarcia:

  • od 1 marca do 30 czerwca oraz od 1 września do 31 października: 10.00 - 18.00,
  • od 1 lipca do 31 sierpnia: 10.00 - 20.00,
  • od 1 listopada do końca lutego: 10.00 - 16.00.

PORT

Ze Świnoujścia kursują regularnie promy do Kopenhagi i Ystad oraz latem na Bornholm. Można również wypłynąć stąd na wycieczkę na niemiecką Rugię. Port w Świnoujściu razem z Portem w Szczecinie tworzą jeden z największych zespołów portowych na Bałtyku. W tym porcie znajduję się nabrzeże przeładunkowe, terminal LNG, terminal pasażerski oraz przystań jachtowa.

STAWA MŁYNY

Charakterystyczny znak nawigacyjny w kształcie wiatraka stojący u wejścia do portu. Jest to idealne miejsce na spokojny spacer oraz na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia. Warto wybrać się w to miejsce, aby oglądnąć spektakularny zachód słońca. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00