Zatoka Wrzosowska

Zatoka Wrzosowska

 Zatoka Wrzosowska to akwen wodny łączący Zalew Kamieński z rzeką Dziwną, następnie wpadającą do Morza Bałtyckiego. Do 1945 r. poprzednią niemiecką nazwą zatoki było Fritzower See. Do 13 maja 1949 roku obowiązywała nazwa Jezioro Wrzosowskie. W 2006 r. Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych w wykazie hydronimów potwierdziła nazwę Zatoka Wrzosowska.

Jezioro i sama Zatoka Wrzosowska bardzo uatrakcyjnia i tak interesujące położenie Dziwnówka, Dziwnowa i Międzywodzia. Dzięki niej i rzece Dziwnej miejscowości te zdają się być z dwóch stron (północy i południa) otoczone wodą. Od północy jest to Morze Bałtyckie, od południa – wody Dziwnej i zatoki Wrzosowskiej. Ciekawostką jest fakt iż stanowi ona morskie wody wewnętrzne Polski. 

Sporty wodne 

Zatoka Wrzosowska daje wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Na jego wodach uprawiane są rozmaite sporty wodne. W wielu miejscach na brzegu jeziora wybudowano przystanie, gdzie cumują jachty, katamarany, motorówki, kajaki i rowery wodne. Można tu uprawiać większość sportów wodnych w tym cieszący się coraz większym zainteresowaniem Stand Up Paddle.

 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnow.com.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00